TRINET Podpora novice

Tečajna lista za pretvorbo valute za namene carinskega vrednotenja za mesec november 2026

Menjalni tečaji evra, ki se uporabljajo od 1. 11. 2026 in veljajo za mesec november 2026 za pretvorbo valute za namene carinskega vrednotenja, v skladu s členom 21(1)(a) Carinskega zakonika Unije (32026R2108) in členom 146(2) Izvedbene uredbe Komisije (32015R2447). V državah članicah, ki uporabljajo evro, se za tekoči mesec uporablja menjalni tečaj, ki ga objavi Evropska centralna banka predzadnjo sredo preteklega meseca. Menjalni tečaj je bil objavljen v UL C/2026/5166/ 22. 10. 2026.

Uporabniki programske opreme Trinet TLM in CarM so tečajnico že prejeli preko avtomatskih posodobitev šifrantov.

Menjalni tečaji eura: sreda, 21. oktober 2026

Tečajna lista za pretvorbo valute za namene carinskega vrednotenja za mesec november 2026
Tečajnica Banke Slovenije – referenčni tečaji ECB
Združene državeAMERIŠKI DOLARUSD8401,1234
JaponskaJAPONSKI JENJPY392177,36
Češka republikaČEŠKA KRONACZK20324,262
DanskaDANSKA KRONADKK2087,4746
Združeno kraljestvoBRITANSKI FUNTGBP8260,83825
MadžarskaMADŽARSKI FORINTHUF348365,00
PoljskaPOLJSKI ZLOTPLN9854,3635
RomunijaROMUNSKI LEVRON9465,3365
ŠvedskaŠVEDSKA KRONASEK75211,0975
IslandijaISLANDSKA KRONAISK352136,20
ŠvicaŠVICARSKI FRANKCHF7560,9256
NorveškaNORVEŠKA KRONANOK57810,5120
TurčijaTURŠKA LIRATRY94955,7233
AvstralijaAVSTRALSKI DOLARAUD0361,5971
BrazilijaBRAZILSKI REALBRL9865,6432
KanadaKANADSKI DOLARCAD1241,5779
KitajskaKITAJSKI JUAN RENMINBICNY1567,4999
HongkongHONGKONŠKI DOLARHKD3448,8155
IndonezijaINDONEZIJSKA RUPIJAIDR36020269,17
IzraelNOVI IZRAELSKI ŠEKELILS3763,4726
IndijaINDIJSKA RUPIJAINR356106,1265
Koreja, RepublikaJUŽNOKOREJSKI WONKRW4101489,15
MehikaMEHIŠKI PESOMXN48420,7632
MalezijaMALEZIJSKI RINGGITMYR4584,5843
Nova ZelandijaNOVOZELANDSKI DOLARNZD5541,9735
FilipiniFILIPINSKI PESOPHP60871,121
SingapurSINGAPURSKI DOLARSGD7021,4348
TajskaTAJSKI BAHTTHB76437,718
Južna AfrikaJUŽNOAFRIŠKI RANDZAR71018,3930

Viri:

Ljubljana, 26. oktober 2026

© TRINET Informatika, d.o.o.

Nekatere funkcionalnosti so zaprte z uporabniškim računom. Za uporabo le-teh vas prosimo, da se registrirate z službenim e-mail naslovom. Uporabniški računi bodo aktivirani v najkrajšem možnem času.

Ta stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje in za spremljanje podatkov o obiskanosti strani. Več o piškotih